حضرت على (ع): به كار نيك امر كن و از منكر (كار زشت) بازدار، و با كسى كـه از تو بريـده پيـوند كن، و به كسى كه تو را محروم كرده عطا كن.

شرح وظایف

خلاصه ای از شرح وظایف اداره املاک شهرداری ارومیه :

ـ خريد، فروش، اجاره املاک و مستغلات مورد نياز طرح‌هاي توسعه شهري مرتبط  با لحاظ کليه حقوق مادي و معنوي املاک در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه.

-        ارجاع موضوع تقویم بهای املاک ( اعم از عرصه و اعیان) به هیات ارزیابی منتخب شهرداری یا هیأت های کارشناسان رسمی دادگستری در چار چوب ضوابط جاریه.

-    اخذ خدمات ، ارزش افزوده و ... برابر لایحه مصوب شورای اسلامی شهر ارومیه .
ـ هماهنگي با ساير سازمان ها و ادارات  مربوطه در شهرداري و سایر ارگانهای دولتی و خصوصی به منظور احقاق حقوق ملکي املاک و مستغلات متعلق به شهرداري ارومیه  و رفع معارضات قانوني و ثبتي املاک و مستغلات ياد شده در چارچوب قوانين و مقررات و ضوابط جاریه.
ـ حفاظت و مديريت املاک و مستغلات  در اختيار شهرداری ارومیه .

ـ بررسی و مطالعات کاربردي ، فني و اقتصادي لازم و نيز نظارت و پي‌گيري همه  فعاليت‌ ها و برنامه های مورد نياز در جهت تحقق اهداف اداره املاک شهرداری ارومیه .
ـ انجام معاملات، خرید و فروش  و انعقاد قراردادهاي لازم در رابطه با موضوع فعاليت مرتبط با سیاست  اداره املاک  در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه.
ـ همكاري با ساير واحدهاي ذيربط شهرداري جهت سرمايه‌گذاري و مشارکت اشخاص حقيقي و حقوقي جهت  پيشبرد سیاست های توسعه شهري در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه.
ـ تهاتر تراکم مجاز در چارچوب ضوابط و مقررات در قالب طرح تفصيلي مصوب مناطق شهري و ساير قوانين و مقررات شهرسازي و قوانین مصوب شوراي محترم اسلامي شهر.

تشكيل پرونده ، نقشه برداری ، کنترل كروكي و گزارش های ارسالی از مناطق پنج گانه و سازمان های ذیربط شهرداری ، اخذ نظريه طرحهاي تفصيلي و بروكف املاك و اراضي واقع در طرح و املاكي كه به نحوی  با پروژه های مصوب در بودجه تداخل دارند .

- شناسائي انهار شوارع متروكه هاي ناشي از اضافه مساحتها و فروش آنها حتي الامكان به مالكين املاك مجاور در صورتيكه بصورت مستقل قابل بهره برداري براي شهرداري نباشد .

- و سایر فعالیت هایی و عملکرد اداره املاک شهرداری ارومیه که در چارچوب قوانین و مقررات و مصوبات شورای محترم اسلامی شهر ارومیه می باشد .

 

مناقصه و مزایده

آگهی مزایده و مناقصه

خدمات سازمان

  خدمات الکترونیک

  خدمات الکترونیک

  خدمات الکترونیک

  خدمات الکترونیک

 

مناقصه و مزایده

آگهی مزایده و مناقصه

اوقات شرعی

دی ان ان